HOFA – to my!

Łukasz Klekotko

Mgr Inż. Budownictwa, Konstruktor, były Prezes Zarządu i współzałożyciel DEMIURG Project S.A. twórca z zamiłowania. 15 lat doświadczenia w branży budowlanej. Aktualnie Prezes Zarządu BBCon sp. z o.o., Członek Zarządu HoH Architekci sp. z o.o. oraz Prezes Zarządu House of Architects sp. z o.o.

“W swojej karierze zawodowej miałem okazję współpracować z prywatnymi inwestorami wymagającymi indywidualnego podejścia oraz największymi firmami takimi jak: WARBUD, BUDIMEX, Vinci Immobilier Polska, VOX, Concordia Design, ALSTAL, NICKEL Development oraz wieloma inwestorami z sektora zamówień publicznych. Swoja przygodę z budownictem zaczynałem od takich projektów jak wzmocnienie stropu czy wykonanie przekucia. Dzisiaj w moim portfolio znajduje się kilkaset inwestycji na całym świecie. Brałem udział w realizacji między innymi:

  • Budynki użyteczności publicznej: Komenda Policji (Lwówku Śl., Szczawnie Zdrój, Inowrocławiu, Kaliszu, Sosnowcu), Prokuratura w Gnieźnie, Straż Pożarna w Rzeszowie.
  • Budynki kulturalno-oświatowe: Szkoły w Dopiewie, Szkoły w Bydgoszczy, Biblioteki w Białymstoku, Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej.
  • Budynki biurowe: LAB150 w Poznaniu, GLS w Komornikach.
  • Budynki mieszkalne: Warzelnia, Zielona Perła w Poznaniu.
  • Obiekty przemysłowe: Gaz-System, PRIMAVIKA.
  • Obiekty sportowe: Sale sportowe w Warszawie, Stadionu żużlowy w Ostrowie WLKP, Stadion Lekkoatletyczny na Golęcinie w Poznaniu.
  • Przestrzeń publiczna: Przebudowa płyty Starego Rynku w Poznaniu oraz Ogród Jordanowski Dzieciniec pod Słońcem w Poznaniu.
  • Projekty z których jestem najbardziej dumny to: Obiekt hotelowy w Nepalu w miejscowości Pokhara, Concodria Design Wrocław i Poznań, Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego. “

Rafał Mysiak

Założyciel i Członek Zarządu HOH Architekci sp. z o.o. Prezes Zarządu House of Architects sp.z o.o.  Architekt od prawie 20-tu już lat, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Prowadzę własną pracownię projektową Home of Houses w Poznaniu. W swoich projektach stawiam na wysoką jakość oraz nietuzinkowe rozwiązania. Na moim koncie pojawiło się kilka rozpoznawalnych projektów m.in. rewitalizacja dawnej elektrociepłowni EC1 w Łodzi czy pawilon słoniarni w poznańskim ogrodzie zoologicznym, to szczególnie satysfakcjonujące, gdy budynek zyskuje uznanie. Wynagradza to cały ogrom pracy włożony w proces twórczy i bardzo cieszy. Chętnie podejmuję się trudnych projektów, to one zmuszają mnie do umysłowej gimnastyki i sprawiają, że mogę się rozwijać. Poza projektowaniem, uwielbiam żeglować, szusować na nartach i gotować. Nie lubię pisać o sobie,to moje projekty, są przekazem, jaki chcę nieść w świat.

Ważniejsze projekty i nagrody:

  • Pawilon dla słoni w poznańskim ogrodzie zoologicznym (słoniarnia)
  • Salony sprzedaży samochodów i serwisy firm: Opel, Citroen, Hyundai, Nissan, Daewoo, Kia
  • Budynki mieszkalne wielorodzinne dla: TBS Poznań, TBS Warszawa – Północ, Nowbud, Lokum, Budlex, Longbridge, Rockfield
  • Pawilon dla zwierząt zmiennocieplnych w poznańskim ogrodzie zoologicznym (budynek waranów z komodo)
  • Budynek Administracyjny Urzędu Miasta Opole
  • Przebudowa budynku przy al. Niepodległości 24 w Poznaniu, na potrzeby Katedry Studiów Azjatyckich Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Budynek Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej
  • Budynek EC1 w Łodzi (Studio Filmowe Davida Lyncha) Bryła Roku 2013
  • Budynek Instytutu Technologii Cieplnej Politechniki Warszawskiej – w trakcie realizacji
  • Budynki wydziałów Psychologii i Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Krysztalowa Cegla 2020
  • Przebudowa budynku wydziału Hydromechaniki Politechniki Gdańskiej – Gdańsk Obiekt Roku 2021
  • Budynek „Młyny Kultury” w Toruniu
  • Muzeum Śląskie w Katowicach – przebudowa i adaptacja budynków pokopalnianych – w trakcie realizacji
  • Przebudowa i rozbudowa budynku Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu – w trakcie realizacji
  • Adaptacja pralni garnizonowej w Toruniu na apartamentowiec Grand Bulvar. Toruń Obiekt Roku 2021,
    Top Builder 2021, Modernizacja I Budowa Roku XXI Wieku 2020, Arcydzieło Roku 2021
  • Antarktyczna Stacja Badawcza im. Henryka Arctowskiego na wyspie króla Jerzego – w trakcie realizacji

Łukasz Dembski

Partner Zarządzający w spółce Dembski Nowak. Przez 14 lat w branży pracuje na miano eksperta w dziedzinie nowoczesnego i efektywnego energetycznie budownictwa. Od 6 lat w spółce realizuje strategię oraz zajmuje się zarządzaniem.

,,Odpowiadam głównie za kontakty, negocjacje i wypracowywanie relacji zarówno z sektorem publicznym jak i prywatnym. Wciąż poszukuję nowych szans rozwoju, takich jak strategiczne partnerstwa, nowe rynki czy innowacyjne kompetencje. Interesuję się zarządzaniem operacyjnym oraz strategicznym, rozwojem rynku inwestycji budowlanych przede wszystkim w kontekście budownictwa zrównoważonego. Interesują mnie ogromne zmiany w zakresie efektywności energetycznej, które dotykają cały świat. Z jednej strony kryzys energetyczny, a z drugiej ogromne zapotrzebowanie na energię powodują nigdy dotychczas niespotykane tarcia mające na celu ograniczenie zużycia energii, co bezpośrednio przełoży się na koszty życia wszystkich państw. Jestem bacznym obserwatorem sytuacji.

Czas wolny od pracy poświęcam rodzinie, która mnie inspiruje i motywuje do działania. Staram się być aktywny sportowo, stale poszukuje zajęć, które umożliwiają mi zachowanie równowagi pomiędzy ciałem i umysłem. Yoga, bieganie, wyprawy motocyklowe to rzeczy, które ostatnimi czasy pomagają utrzymać we mnie balans. Fascynuje mnie również zarządzanie w sporcie, zwłaszcza budowanie zespołu, aspekty psychologiczne i motywacja.”

Monika Sara Nowak

W Dembski-Nowak jestem współwłaścicielką i pełnię funkcję Partnerki Wykonawczej. Zajmuję się modelowaniem energetycznym, wykonywaniem analiz energetycznych oraz koordynuję pracę młodszych specjalistów. Posiadam ugruntowaną wiedzę o najnowocześniejszych technologiach z zakresu budownictwa zrównoważonego i sposobów jego oceny.

Jestem absolwentką studiów I-go i II-go stopnia na kierunku Inżynieria Środowiska (zaopatrzenie w ciepło, klimatyzacja i ochrona powietrza) na Politechnice Poznańskiej. Pracę naukową łączę z działalnością ekspercką. Pasjonującym elementem mojej pracy jest to, że rynek efektywności energetycznej się zmienia. Ewoluuje podejście społeczeństwa do efektywności energetycznej. Z każdym dniem to pojęcie nabiera innego wymiaru i ludzie zaczynają przywiązywać do tego wagę. Uczestniczę w konferencjach i szkoleniach branżowych, by być na bieżąco z tematyką budowlaną. Interesuje mnie certyfikacja wielokryterialna i holistyczne metody oceny efektywności energetycznej, dzięki którym możemy rozwijać ideę zrównoważonego rozwoju.

Prywatnie uwielbiam grać w tenisa ziemnego, jeździć konno, grać w piłkę nożną, jeździć na longboard’zie – latem, czy snowboard’zie – zimą. Chętnie spędzam czas ze znajomymi, z rodziną i oczywiście z psem, gdyż posiadanie i dbanie o zwierzęta domowe uważam za nieodzowną część ludzkiego życia. Lubię skłaniające do refleksji książki i muzykę na żywo. Rozwijam swoje umiejętności językowe, by łatwiej nawiązywać relacje i rozwijać się zawodowo.

Tymoteusz Zgrabka

20 lat temu w noc sylwestrową podjąłem decyzję, że zwiążę się zawodowo z szeroko rozumianym ratownictwem i bezpieczeństwem pożarowym. Przez kolejne lata przechodziłem przez etapy podnoszenia swoich kwalifikacji. Przeszedłem długą drogę edukacji od Technik Pożarnictwa w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, przez poziom inżyniera pożarnictwa w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, do tytułu magister inżynier pożarnictwa, również w SGSP w Warszawie.

Nie osiadam jednak na laurach i wciąż się dokształcam, np. kończąc studia podyplomowe w Wyższej Szkole Logistyki z tytułem manager BHP. Przez lata mając styczność z różnego rodzaju konsekwencjami wynikającymi z ryzyka pożarowego, wypadkowego czy też medycznego, podjąłem decyzję o wdrożeniu w życie zasady, że lepiej zapobiegać niż zwalczać skutki wypadków i pożarów. Tak narodziła się firma zajmująca się szeroko rozumianą prewencją w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Głównym jej wyznacznikiem była pragmatyczność, a nie jedynie wypełnienie obowiązków wynikających z przepisów. W odpowiedzi na potrzeby klientów, tworzone dokumenty, szkolenia czy też plany były wykonywane nie tylko zgodnie z przepisami prawa, ale przede wszystkim w sposób przejrzysty i dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Spotkało się to z pozytywnym odbiorem i przez kolejne lata wachlarz usług firmy się poszerzał. Krok po kroku wchodziliśmy na kolejne płaszczyzny bezpieczeństwa pożarowego. Obecnie bardzo dużą satysfakcję sprawia mi realizacja zleceń od etapu koncepcyjnego przez projekty poprzez fizyczną realizację zabezpieczeń pożarowych w danym obiekcie. Od dłuższego czasu rozwijam zainteresowania z zakresu osiągania równowagi w życiu w oparciu o wartości dalekowschodnie. Z bardziej przyziemnych rzeczy fascynuje mnie rozwój kosmosu oraz związana z tym szeroko pojęta fizyka. Z zaciekawieniem obserwuję rozwój uczenia maszynowego. Relaksuję się przy dźwiękach minimal techno, z dobrą kawą pod ręką, grając ze znajomymi w Fortnite.

Jakub Szeląg

Z zawodu jestem informatykiem, jednak nie pozostałem przy swoim fachu na długo. Już od 24 lat działam w dziedzinie instalacji sanitarnych i elektrycznych.

Przez lata doświadczenia stałem się specjalistą w tym zakresie, i to właśnie ta branża przynosi mi poczucie zawodowego spełnienia. Zmieniający się wciąż rynek nowych rozwiązań nie pozwala na rutynę, wciąż staram się być na bieżąco i uczę się nowych rzeczy. To właśnie ta dynamika najbardziej podoba mi się w mojej pracy. Każdy projekt stawia przede mną nowe wyzwania ,a dzięki nim mogę się stale rozwijać. Koordynacja prac wielu branż, choć trudna jest niezwykle satysfakcjonująca, szczególnie podczas pracy przy dużych obiektach. Obserwowanie prac instalacyjnych od pierwszej kreski projektu, przez wykonawstwo, aż po oglądanie w pełni funkcjonującego budynku, to coś, co mnie cieszy!

Największe projekty, które przyszło mi koordynować to: kamienica w Magdeburgu (65 mieszkań, 3,5 tys. m2), hotel B&B w Poznaniu ( 155 pokoi), kamienica w Poznaniu (27 mieszkań, 1000m2). 

Poza pracą, mój czas pochłania nurkowanie, sporty motorowodne, narciarstwo, windsurfing i jazda konno. Cenię sobie również chwile spędzone z bliskimi.

Katarzyna Mistrzak

Jestem absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Odpowiadam za procesy związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych oraz rozliczenia podatkowe podmiotów. W codziennej pracy stawiam na połączenie tradycyjnej roli księgowego i doradcy biznesowego.

Posiadam bogate doświadczenie w pracy zarówno w strukturach wewnętrznych firm z kapitałem zagranicznym, gdzie pracowałam jako Główna Księgowa oraz Menedżer ds. Księgowości & Podatków, jak również w międzynarodowych firmach konsultingowych znajdujących się w ścisłej czołówce rankingów najlepszych firm doradztwa podatkowego i outsourcingu księgowego. Interesuję się polskim prawem podatkowym. Analizuję aspekty podatkowe planowanych transakcji i przyglądam się zmianom, które dotykają przedsiębiorców.

W pracy często towarzyszy mi mój wierny kompan Mari – uroczy pies rasy Cavalier. Wolny dzień zaczynam od ‘długiego rozbiegu’ z filiżanką kawy i celebruje te chwile, w których nie muszę się nigdzie spieszyć.

Bartosz Kwasiżur

Bezpieczeństwo Pożarowe, to moja pasja i specjalizacja, którą przez 15 lat rozwijałem w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Podczas licznych akcji ratowniczych, miałem okazję przekonać się, jak ważne jest zabezpieczenie budynków na wypadek pożaru. Decyzje projektowe, odpowiednio dobrane instalacje, w czasie pojawienia się ognia w budynku, mogą przeważyć o czyimś życiu. Zawodowe przejście w stronę pomocy przy projektowaniu budynków bezpiecznych pod względem pożarowym było dla mnie naturalnym krokiem w karierze. Stadion Lecha Poznań, Galeria Handlowa Posnania, Dworzec kolejowy PKP wraz z Galerią Avenida i Kompleks „Nowy Rynek” to tylko niektóre z kontroli i odbiorów technicznych w moim portfolio.

Zdobytą Wiedzę i doświadczenie wykorzystuję podczas zarządzania procesami inwestycyjnymi w zakresie optymalizacji ochrony przeciwpożarowej. Każdy z etapów pracy, od projektowania poprzez wykonawstwo po pomoc w odbiorach technicznych, daje mi dużo satysfakcji.

Prywatnie realizuje się jako tata dwójki nastolatków. Jestem zapalonym jeźdźcem i podróżnikiem.

Marta Aleksandra Nowak

Architektka, projektantka, właścicielka marki odzieżowej MATERIA. Po kilku latach pracy w architekturze, zajęła się projektowaniem ubrań, łącząc w ten sposób pasję i wykształcenie. Od dwóch lat rozwija markę oferując kobietom wyjątkowe, świetnej jakości, ponadczasowe ubrania.

Architektura otworzyła umysł na projektowanie bryłowe, a umiejętność rysunku dała możliwość łatwego przelewania pomysłów na papier. Ukończone liczne kursy konstrukcji i modelowania oraz warsztaty projektowania odzieży damskiej dały wiedzę techniczną.
Miłość do prostoty, zafascynowanie formą, geometrią oraz naturą, a szczególnie zjawiskami kosmicznymi, stało się bodźcem do zaprojektowania linii ubrań.

MATERIA to przestrzeń, unikatowa forma, dbałość o detale, jakość i klasyka z dozą ekstrawagancji. Marka inspirowana jest wszechświatem, wypełnionym nieoczywistymi kształtami, strukturami, formami przestrzennymi i mnogością kolorów. Każda zaprojektowana rzecz niesie ze sobą cząstkę kosmosu. Ubrania noszą nazwy zjawisk i ciał, przybliżając nieco fakty o wszechświecie.

Poza projektowaniem swój czas poświęca synowi, lubi taniec, sushi i mocne brzmienia.

Natalia Michalska

Business development i PR manager, kierownik projektów. Tworzy rozwiązania dla biznesu. Doświadczenie zdobyła zarządzając projektami dla polskich i międzynarodowych firm takich jak: ONZ, UEFA, Red Bull, TVN czy Discovery Channel.

“Od ponad 10 lat współpracuję z firmami, pomagając im budować wizerunek, tworzyć zasoby niezbędne do promocji marki i wyznaczać kierunek rozwoju. Dbam o to, czego zazwyczaj brakuje w budownictwie, czyli o indywidualne podejście do projektu i bezpośredni kontakt z inwestorem. W swojej karierze zawodowej zajmowałam się między innymi:

  • Budowaniem wizerunku marki i tworzeniem strategii komunikacyjnych dla firm m.in. Red Bull, Agora S.A.
    Koordynowaniem prac projektowych dla ONZ (konferencja klimatyczna Cop 14) oraz dla UEFA (Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej)
  • Zarządzaniem projektami i kierowaniem zespołem projektowym metodą Design Thinking
  • Zarządzaniem logistyką realizacji w Europie i w USA dla największych koncernów mediowych t.j. Viacom i Discovery Channel
  • Koordynowaniem prac projektowych związanych z relokacją filii jednej z największych telewizji na świecie

Każdy z projektów był swego rodzaju wyzwaniem, ale nauczył mnie słuchać i odpowiednio adresować potrzeby klienta. Prywatnie jestem pasjonatką reportażu, podróży i sportów ekstremalnych.

 

Anna Gleń

Absolwentka Architektury na Politechnice Poznańskiej. Specjalistka do spraw PR w House of Architects. Była członkini zespołu HoH Architekci. Od 2 lat realizuje się zawodowo, jako architektka, twórczyni treści i opiekunka roślinności w HofA.

,, W moim, krótkim zawodowym stażu stawiam na jasność komunikacji i naukę efektywnej współpracy międzyludzkiej. Przed podjęciem pracy w biurze projektowym, pracowałam jako barmanka, kelnerka i opiekunka dzieci. Każda praca pozwoliła mi na styczność z ludźmi z przeróżnych grup społecznych, często poznanie ich potrzeb i podejścia do życia. Wykorzystuje te doświadczenia zarówno w pracy architekta jak i podczas prowadzenia działań PR-owych dla HofA. Architektura interesuje mnie głównie ze względu na aspekt ludzki i to jak bardzo trzeba wczuć się w potrzeby użytkownika projektowanego budynku.

Dzięki różnorodny zainteresowaniom, nigdy się nie nudzę. Staram się stale rozwijać i poszerzać swoje umiejętności. Moją wielką pasją jest śpiewanie. Dużo radości przynosi mi również sport: siłownia, snowboard czy oraz pływanie na desce SUP. “

Przewiń na górę